Document Actions
logo museo napolibeniculturali
Document Actions

Ekspozitë fotografike me rastin e Kongresit të Manastirit

by eshehaj Për herë të fundit modifikuar 2008-10-30 14:26

Ekspozitë fotografike me rastin e 100-vjetorit të Kongresit të Manastirit, kongresit të alfabetit

What
When 2008-11-01 10:00 to
2008-11-30 17:00
Where <p></p> <p>Muzeu Historik Kombëtar <br /> Bulevardi ''Dëshmorët e Kombit'' <br /> Sheshi ''Skënderbej''<br /> Tiranë</p>
Kontakto Email-in
Telefoni Kontaktues +355 422 3446, + 355 4 22 83 89
Add event to calendar vCal
iCal

Në kuadër të 100 vjetorit të Kongresit të Manastirit, kongresit të alfabetit, në fillim të muajit nëntor, në Muzeun Historik Kombëtar, do të çelet një ekspozitë fotografike e dokumentare, e shoqëruar dhe me materiale filmike të rralla. Për realizimin e kësaj ekspozite do të shfrytëzohen si materialet e muzeut, po ashtu dhe materiale të vjela në Arkivin e Shtetit, në Institutin e Historisë, në Bibliotekën Kombëtare dhe në Arkivin Kombëtar të Filmit.

« Dhjetor 2017 »
Di Mo Ma En Fr Sh
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

Comunità Europea Interreg Italia-Albania Regione Puglia Ministria e turizmit, kultures, rinise dhe sporteve Direzione Regionale per i Beni Culturali e Paesaggistici della Puglia Tecnopolis Novus Ortus

This site conforms to the following standards:

Section 508 WCAG
Valid XHTML Valid CSS
E përdorshme në çfarë browseri